Strona faceLife.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w faceLife:

Kiedy początek wakacji 2014?


Doprecyzowanie pytania: początek wakacji 2014
Dodano pytanie: 08-02-2014 08:30
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Rog)
Niedostępny Ostatnio: 26-08-2015 12:53
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Rog
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 742
Kategorie:NaukaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Endes Endes
Niedostępny Ostatnio: 27-06-2014 15:33
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 210

 

Kiedy początek wakacji 2014

Dzieci już jak tylko poczują pierwsze cieplejsze dni, to nie mogą się doczekać do wakacji. Niestety od kilku At zgodnie z ustawami, ostatni dzień szkoły przypada aż przed ostatnim weekendem czerwca. To wydłużyło średnio czas chodzenia do szkoły nawet o tydzień. W tym roku szkolnym 2013/2014 ostatni dzień szkoły przypada na piątek 27 czerwca.

Wakacje trwają aż do 31 sierpnia, ponieważ 1 września zazwyczaj jest pierwszym dniem, kiedy dzieci oraz młodzież wybierają się do szkoły. To jest dobra data na wakacje zważywszy na to, że lipiec i sierpień są najcieplejszymi miesiącami w ciągu całego roku. Dla przykładu można pokazać, że na półkuli południowej naszej Ziemi, dzieci mają zupełnie inny system wakacji szkolnych. Ponieważ wtedy kiedy my mamy zimę u nich jest lato i odwrotnie. Kiedy u nas jest ciepło, u nich panuje pora deszczowa, więc jakby obchodzić oni wtedy mogą jedynie ferie zimowe.

Wracając mimo wszystko do wakacji szkolnych obchodzonych w Polsce, to można mówić, że dla jednych osób 8 tygodni wypoczynku to bardzo dużo, a dla innych znowu jeszcze za mało. Najdłuższe wakacje mają oczywiście maturzyści, którzy później wybierają się na studia. Ci mają wolne zaraz po zdanych egzaminach maturalnych, czyli od nawet połowy maja, aż do końca września.

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.4 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::NaukaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy początek wakacji 2014?

faceLife na Facebook'u