Strona faceLife.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w faceLife:

Jaka pogoda w kwietniu 2014?


Doprecyzowanie pytania: pogoda w kwietniu 2014
Dodano pytanie: 08-02-2014 08:33
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Rog)
Niedostępny Ostatnio: 26-08-2015 12:53
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Rog
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 531
Kategorie:NaukaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Endes Endes
Niedostępny Ostatnio: 27-06-2014 15:33
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 210

 

Pogoda w kwietniu 2014

Chyba wszyscy znają to przysłowie, że kwiecień plecień tak przeplata, trochę zimy trochę lata. I faktycznie według niektórych synoptyków, tak rzeczywiście będzie. Przepowiadają oni dokładnie, że w kwietniu będziemy mogli się spodziewać prawdziwej mieszanki pór roku. Oczywiście nie zabraknie tutaj wiosennych i słonecznych dni. Ale nikt nie da nam gwarancji, że na same Święta Wielkanocne czasem nie przytrafi się prawdziwy powrót zimy.

Zatem jeśli próbuje się zaplanować pogodę na długi termin, trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki. Biorąc pod uwagę, że zima była raczej wiosenna i nadal tak jest, można zauważyć tendencję do przeniesienia tej pory roku o dwa-trzy miesiące. Nie ma oczywiście już w tym nic zaskakującego, bo przecież doskonale pamiętamy zeszłoroczne Święta. Co prawda Wielkanoc w roku 2013 odbyła się w marcu, stąd rzeczywiście było większe prawdopodobieństwo na wystąpienie opadów śniegu.

Jeśli jednak patrzeć na same dane historyczne, czyli wykresy z ostatnich kilku lat, to kwiecień powinien należeć już do dość ciepłych miesięcy. Wtedy faktycznie, temperatury nie powinny spadać już poniżej 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nie powinno również zabraknąć ciepłych dni. Niestety jednak może się okazać, że nocą mogą występować jeszcze lekkie przymrozki. Niektórzy meteorolodzy przewidują, że kwiecień będzie niestety dość deszczowym miesiącem.

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.4 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::NaukaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda w kwietniu 2014?

faceLife na Facebook'u