Strona faceLife.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w faceLife:

Jaka pogoda na Wielkanoc 2014?


Doprecyzowanie pytania: pogoda na Wielkanoc 2014
Dodano pytanie: 01-01-2014 20:06
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Rog)
Niedostępny Ostatnio: 26-08-2015 12:53
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Rog
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 7737
Kategorie:InnePodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Endes Endes
Niedostępny Ostatnio: 27-06-2014 15:33
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 210

 

Pogoda na Wielkanoc 2014

Wielkanoc w 2014 roku przypada dość późno ponieważ 20 kwietnia. To niektórym osobom daje nadzieję, na to, że w końcu w tym roku Święta Wielkanocne będą takie jakie powinny być, czyli słoneczne i pogodne.

Jest niestety takie powiedzenie jak Boże Narodzenie po wodzie, to Wielkanoc po lodzie. Mówi się wtedy o tym, że jeśli w Boże Narodzenie było ciepło i deszczowo, to na Wielkanoc teoretycznie powinniśmy się spodziewać opadów śniegu, a przynajmniej przymrozku. Jakby nie patrzeć, to w ciągu dwóch ostatnich lat było właśnie mniej więcej w ten sposób. A już zeszłoroczna Wielkanoc przeszła samą siebie, kiedy to mieliśmy bardzo duże opady śniegu. Ludzie zamiast wyjść na wiosenny spacer, decydowali się na lepienie bałwanów lub zajączków ze śniegu.

Teoretycznie kwiecień ma być przeplatanką zimy i wiosny. Ciężko zatem stwierdzić, czy akurat na 20 kwietnia przypadnie aura wiosenna, czy jednak znowu zimowa. Aura minionego Bożego Narodzenia wskazuje, że czas jednak znowu przeżyć zimowe Święta Wielkiej Nocy. Niestety na dzień dzisiejszy ciężko jest stwierdzić, która wersja będzie poprawna. A jak wiemy, w Polsce w niektórych miesiącach, pogoda jest prawdziwą loterią. Czasami nie zależy to od konkretnej daty, ale głównie od miejscowości lub regionu. Ponieważ pod tym względem również występują różnice pogodowe.

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.4 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InnePodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka pogoda na Wielkanoc 2014?

faceLife na Facebook'u