Strona faceLife.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Szukaj w faceLife:

Co to jest komunikacja?


Doprecyzowanie pytania: Co to jest komunikacja
Dodano pytanie: 17-11-2013 14:15
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Rog)
Niedostępny Ostatnio: 26-08-2015 12:53
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Rog
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 46

Popularność: 2588
Kategorie:Historia i PolitykaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Endes Endes
Niedostępny Ostatnio: 27-06-2014 15:33
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 210

Komunikacja

Komunikacja może posiadać dwojaką definicję. Z jednej strony może być to komunikacja międzyludzka, czyli polegająca na wymianie informacji między konkretnymi osobami. A całkowicie odmiennym znaczeniem jest komunikacja związana ściśle z pojęciem transportu. Postaram się pokrótce wyjaśnić oba znaczenia słowa „komunikacja”.

Wracając do pierwszego znaczenia, czyli komunikacji międzyludzkiej, tutaj można wymienić co najmniej jej kilka rodzajów. Tak więc, wśród nich możemy mieć do czynienia z komunikacją werbalną, niewerbalną, perswazyjną, internetową, marketingową, literacką, interpersonalna, społeczną, językową, międzykulturową, a także symboliczną, i nawet telekomunikacją.

Przykładowo chociażby komunikacja werbalna polega na wyrażaniu w mowie tego co się myśli, czuje lub to co ma się po prostu do powiedzenia. Natomiast w przypadku komunikacji niewerbalnej, bardziej będziemy mieć do czynienia z różnego rodzaju gestykulacją. Komunikowanie się Internet jest w tej chwili chyba najbardziej rozpowszechnione. Możemy używać do tego celu komunikatorów takich jak gadu-gadu, skype, czy również popularne ostatnio portale społecznościowe takie jak facebook czy twitter.

 

Rozszerzając niejako myśl na temat komunikacji w kontekście transportu, mamy na myśli przemieszczanie się osób lub towaru z jednego celu, czyli z punku A do punktu docelowego (punktu B). Wymienić tutaj możemy na przykład komunikację miejską, podmiejską między miastową oraz na skalę międzynarodową. Mniej powszechną jest komunikacja wojskowa, czyli transport wojskowy. 

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.4 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Historia i PolitykaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest komunikacja?

faceLife na Facebook'u